Dj z Poznania na weselu a muzyka

Impreza weselna czy firmowa? Niezależnie od tego, z jakim wydarzeniem jest związana, wymaga odpowiedniej oprawy, zwłaszcza muzycznej. Nie ma bowiem udanej zabawy bez utworów właściwie dobranych do gustów uczestników. Tylko jak ustalić muzyczny repertuar z DJem przed weselną czy firmową imprezą, by zadowolić odmienne upodobania i czy jest to w ogóle możliwe?

Jak ustalać weselny repertuar z DJem z Poznania? Wziąć pod uwagę własne upodobania

Chociaż goście są bardzo ważnymi uczestnikami ślubnej uroczystości i na weselu powinni bawić się równie dobrze, co Państwo Młodzi, to jednak ustalając repertuar na wesele, warto wziąć pod uwagę własny gust muzyczny. Bo jeśli nie jesteśmy w stanie zaakceptować choć jednej piosenki disco polo, bo na przykład kojarzy nam się zbyt staromodnie, to nie ma sensu się zmuszać. Bezapelacyjnie trzeba też wybrać piosenki: na pierwszy taniec (wraz z długością jej trwania, jeśli na przykład nie chcemy tańczyć na parkiecie samotnie zbyt długo) czy podziękowanie rodzicom. Może któraś z mam albo obie mają szczególny sentyment do utworu „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej? Jeśli tak, na pewno byłoby miło, gdyby Młoda Para uwzględniła taką piosenkę, sprawiając radość rodzicom.

Czy ustalając weselny repertuar, należy brać pod uwagę wiek gości?

Zazwyczaj wesela to imprezy, które rządzą się swoimi prawami, a wiek gości bywa bardzo zróżnicowany. Nie brakuje ludzi młodych, w średnim wieku, ale i tych starszych, którzy w swojej młodości bawili się jeszcze na tak zwanych potańcówkach. Nie można zapominać o kimkolwiek, ponieważ goście weselni to goście Państwa Młodych, więc ich nastrój należy mieć również na uwadze. Wszystkich zadowolić się nie da, ale dzięki różnym gatunkom muzycznym brzmiącym w sali z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Ustalając weselny repertuar, stwórzmy listę utworów bądź gatunków muzyki, których na pewno nie chcemy usłyszeć

Ponieważ rozmawiając o utworach, które mają być zagrane na weselu, trudno stworzyć listę tych najbardziej lubianych – u fanów muzyki taka lista mogłaby pewnie zawierać i kilkaset pozycji – warto zastanowić się, czy są jakieś piosenki bądź gatunki muzyczne, które wyjątkowo nam nie odpowiadają i których na weselu sobie nie życzymy. I odwrotnie, jeśli ulubione piosenki zawierają się w liczbie kilku bądź kilkunastu, można przedstawić swoje życzenia DJowi, który na pewno weźmie je pod uwagę w trakcie imprezy. W końcu klient, nasz pan.

Zdaj się na intuicję i doświadczenie DJa

Prawda jest taka, że każde wesele jest inne i w dużej mierze zależy od bawiących się na nim gości, dlatego też nie sposób ustalić pełnego repertuaru. Warto w tej materii zaufać doświadczonemu DJowi, który sam zauważy, w trakcie grania jakiego rodzaju muzyki goście bawią się najlepiej: czy przy utworach nowoczesnych, czy w stylu lat 80. bądź 90, a może i Disco Polo, wszak ślub nieraz biorą i osoby w nieco starszym wieku niż trzydziestoletni, którym też zależy na nastroju rodem z ich młodzieńczych lat.

Ustalając repertuar, nie zapomnijmy o muzyce w tle

Weselny repertuar to nie tylko muzyka grana w celu zachęcania gości do wkroczenia na parkiet. W przerwach między tzw. setami, czyli kilkoma utworami granymi z rzędu, DJ może włączać spokojniejszą muzykę, która grając w tle, nie zagłuszy rozmów przy stole, ale umili czas spędzany przy jedzeniu. Warto wziąć też pod uwagę, kondycję gości – trzy czy cztery piosenki jedna po drugiej to dla wielu maksimum możliwości, po którym czas na odpoczynek.

Weselny repertuar – jak o niczym nie zapomnieć?

Jak widać, ustalanie weselnego repertuaru muzycznego z DJem z Poznania grającym w całej Wielkopolsce to wcale nie taka prosta sprawa, ponieważ istnieje wiele aspektów, które należy wziąć pod uwagę w trakcie rozmów: gust Pary Młodej, wiek i preferencje gości, muzykę grającą w tle czy gatunki, przy których uczestnicy bawią się najlepiej. Wszystkie te aspekty warto zapisać sobie na kartce, by nie zapomnieć o nich w trakcie rozmów. Nie warto też bagatelizować któregokolwiek z ustaleń, bo w końcu wesele ma się w życiu raczej tylko jedno.

Wynajmij DJa na wesele w Poznaniu!