Dj na weselu - Poznań i Wielkopolska

Dzień ślubu i wesela to magiczny moment w życiu każdego człowieka, zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Częściej to jednak Panie przejmują się bardziej i zastanawiają, co zrobić, by wszystko wyglądało perfekcyjnie, a goście zapamiętali wesele jako jedno z najlepszych, na których byli. Samopoczucie gości zależy między innymi od serwowanej muzyki, a ta od DJa. Jak go wybrać i czym się kierować, by zaspokoić gust muzyczny nawet najbardziej wybrednych gości?

A po co nam w ogóle DJ, nie można obejść się bez niego? – pytają Państwo Młodzi

Oczywiście, że teoretycznie DJ z Poznania nie jest na weselu niezbędny i prawdopodobnie można się dobrze bawić także przy muzyce włączanej na laptopie. Jednak jeśli Parze Młodej zależy, by w najważniejszym dla siebie dniu nie musieli martwić się, czy sprzęt nie zawiedzie, lepiej postawić na osobę, która muzyką zajmuje się profesjonalnie i ma odpowiednie doświadczenie w branży. Chcemy przecież chronić uszy swoje i naszych gości, prawda?

Kiedy zacząć poszukiwania DJa na wesele?

Skoro już wiemy, że profesjonalny DJ na wesele z Poznania zapewni nam psychiczny spokój i brak niepotrzebnego stresu, to warto zastanowić się, kiedy rozpocząć poszukiwania. Ponieważ dziś przygotowania do wesela trwają nie kilka miesięcy, ale nierzadko rok bądź więcej, o DJa również warto zadbać z odpowiednim wyprzedzeniem. Terminy gonią, a najlepsi mogą mieć je zarezerwowane na wiele miesięcy naprzód, zwłaszcza jeśli planujemy ślub w popularnych miesiącach letnich, między czerwcem a wrześniem.

Jak wybrać DJa na wesele? Posłuchać opinii znajomych albo i własnej

Jeśli całkiem niedawno świetnie bawiliśmy się na weselu znajomej czy kuzyna, na którym DJ spisał się na medal, być może warto zgłosić się właśnie do niego. Skoro na jednej imprezie DJ się sprawdził, jest duża szansa, że tak samo będzie na kolejnej. A jeśli nie mamy własnych doświadczeń, bo jako pierwsi z grona rodziny czy znajomych bierzemy ślub, warto dowiedzieć się, czy ktoś jako gość weselny był zadowolony z muzycznej oprawy. Dziś duże możliwości weryfikacji daje Internet – opinie w portalach społecznościowych czy serwisach ślubnych to równie wiarygodne źródło wiedzy.

O co pytać DJa na wstępnej rozmowie - sprzęt

Gdy już wybierzemy kilku interesujących nas DJów na wesele, musimy umówić się z każdym na rozmowę, by sprawdzić, czy, kolokwialnie mówiąc, jesteśmy w stanie się z nim dogadać pod każdym względem. A jakie pytania zadawać? Przede wszystkim o cenę – ta będzie zależeć prawdopodobnie od lokalizacji wesela i doświadczenia samego DJa. Warto wiedzieć, jakim sprzętem dysponuje DJ – w naszym przypadku są to choćby lasery czy efekty ledowe, a także agregaty prądotwórcze. To gwarantuje, że nawet bez energii elektrycznej na Twoim przyjęciu nie zabraknie energii na parkiecie. Dobry DJ ma sprzęt zapasowy wykorzystywany w razie awarii, może zaproponować wytworzenie pary w trakcie pierwszego tańca.

O czym jeszcze pamiętać, wybierając DJa na wesele?

Jeśli DJ jest jednocześnie wodzirejem, należy wcześniej ustalić, jakiego rodzaju zabaw życzycie sobie na swoim weselu. Nie wszyscy są zwolennikami niektórych gier, dlatego warto o tym wcześniej poinformować DJa. Poza tym można przedyskutować rodzaj konkursów, jeśli takowe planujemy na swojej imprezie. Pamiętajmy, by dowiedzieć się, ile osób jest potrzebnych do obsługi sprzętu, bo DJowi zapewnia się też posiłek i napoje, oraz w jaki sposób DJ dociera na miejsce imprezy. Ustalmy wcześniej czas trwania przerw między utworami, ale nie zapominajmy, że w razie wysokich temperatur goście będą się szybciej męczyć na parkiecie, co DJ powinien uwzględniać na bieżąco.

Podstawa ustaleń z weselnym DJem z Poznania - umowa

W całym procesie wyboru DJa na nasze wesele największe znaczenie pełni umowa – wszystkie ustalenia bezapelacyjnie należy spisać w formie pisemnej, by w razie sporu mieć podstawę prawną do wyciągania konsekwencji, na przykład w razie awarii i braku sprzętu zapasowego DJa. Jeśli sobie tego życzymy, możemy zastrzec, że profesjonalny DJ nie będzie nadużywał alkoholu. Jeśli do swoich obowiązków podchodzi profesjonalnie, bez problemu taką klauzulę podpisze i zrobi wszystko, by wesele było udane i niezapomniane nie tylko dla Państwa Młodych, ale i weselnych gości.

Wynajmij DJa na wesele w Poznaniu!